V lodných kontajneroch sa preváža materiál a náklad od výmyslu sveta. V priebehu rokov sa tieto oceľové schránky osvedčili na rôzne spôsoby využitia. Mnoho firiem, ale aj jednotlivcov začalo využívať prepravné kontajnery aj na obytné, reklamné, pracovné, či rekreačné účely. Dnes je to pomerne rozšírený eco-friendly trend, ktorého využitie je rôznorodé. Od kancelárií, cez obchodné priestory, reštauračné zariadenia, až po bývanie.

Púpavy – prezentačný showroom

 

 

Kontajnerové zostavy dnes už nie sú žiadnou novinkou. Myšlienka výstavby prezentačných priestorov našej spoločnosti z lodných kontajnerov sa zrodila v hlave konateľa našej spoločnosti buildfit s.r.o. Videli sme mnoho úspešných projektov takejto premeny. Rozhodli sme sa skúsiť toto populárne riešenie aj u nás. Počnúc od logistiky dovozu samotných kontajnerov, umiestnenia, cez rozvrhnutie jednotlivých miestností, až po vonkajší vzhľad, dopracovali sme sa k finálnemu návrhu. V rámci projektu Púpavy Park v Šali, sme kontajneri použili na výstavbu priestorov v spojení s prezentačným priestorom a zároveň predajným miestom. To všetko lokalizované priamo na mieste developerského projektu.

Dizajnérsky duch našich architektov FullHouse Architecture sa usadil aj v tých našich kontajneroch. V interiéri sú prepájané miestnosti, samostatné i open space. Použité spojenie oceľových konštrukcií s veľkým priestorom a dotykom dizajnu vyústilo do spojenia funkčnosti a kvality.

Veríme, že finálne prevedenie môže byt inšpiráciou aj pre iných, ktorí sa rozhodnú pre podobnú premenu.

viac informácií na: www.pupavypark.sk